Ryszard Galas Logisoft
Oprogramowanie dla transportu, spedycji i logistyki
Czas pracy kierowcy
Program CPK Skan+DDD
Program Czas Pracy Kierowców Skan/DDD (w skrócie CPK Skan/DDD) jest podstawowym narzędziem do ewidencji i analizy czasu pracy kierowców. Na rynku istnieje od czasu wprowadzenia "Ustawy o czasie pracy kierowców" oraz stosowania w Polsce "Rozporządzenia 561" opierającego się o przepisy AETR. Dzięki niezależności, elastycznej ofercie, łatwości obsługi i wsparciu użytkowników stał się wzorcem rozwiązań tego typu na naszym rynku. 
Szczególną cechą, dająca mu przewagę i świadczącą o jakości rozwiązań programistycznych jest własny algorytm rozpoznawanai obrazów zeskanowanych wykresówek. Program przyjmuje pliki w róznych formatach i rozdzielczościach, udostępniając jednocześnie narzędzia wzmacniania i korekcji obrazu.
Stosuje przepisy Ustawy o czasie pracy kierowców w połączeniu z Rozporządzeniem 561Ustawą o transporcie drogowymKodeksem pracy oraz Rozporządzenia Komisji (WE) 1360/2002
Posiada funkcje masowej obróbki danych wejściowych (jednorazowo cały katalog plików BMP, JPG, DDD) oraz drukowania zestawień dla wszystkich kierowców po jednym kliknieciu. 
Jako jedyny nie wymaga szczególnego ułożenia tarczek na skanerze, i to dowolnym! Samodzielnie czyta karty kierowców (do tachografu cyfrowego) pozwalając na zastosowanie praktycznie dowolnego czytnika kart procesorowych. Tworzy pliki DDD, a zarejestrowane z nich czynności analizuje wspólnie z pochodzącymi ze skanów oraz wprowadzanych ręcznie (np. urlopy, chorobowe). Do tego rozbudowana oferta konsultacji (niedoświadczony użytkownik doceni pomoc wykonaną zdalnie, at hoc, na jego komputerze). 

 

Program generuje nie tylko szereg wymaganych dokumentów,
ale też wiele zestawień przydatnych w pracy z  programem.
Przykłady wydruków.  
  
Narzędzia dostępne przy edycji wykresówki

Przykładowa oferta cenowa jest tutaj: CPK  w tacho.shop.pl


Oto lista wybranych możliwości programu CPK Skan+DDD:

- tworzenie ewidencji wymaganej Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców, na podstawie wykresówek, kart kierowców, danych z zaświadczeń i wprowadzanych ręcznie.
- ochrona przed mandatami i karami ITP lub PIP przez kontrolowanie prowadzenia pojazdów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) nr 561/2006
- rozliczanie podróży służbowych (krajowych i zagranicznych)
- ułatwienie zarządzania toborem przez terminarz zadań związanych z pojazdami (przeglądy, upływanie polis itp)
- szczegółowe i jednoznacze przedstawianie danych z karty kierowcy do tachografu cyfrowego

Inne prezentacje lub zestawienia:
-- ewidencja czasu pracy kierowcy
-- analiza poprawności prowadzenia
-- zaświadczenie o działalności
-- grafik pracy kierowców
- eksport danych do arkusza kalkulacyjnego
- podgląd czynności, miejsc i pojazdów zapisanych w plikach DDD
- dynamiczny wykres czynności z karty kierowcy
- prezentacja danych pobranych z tachografu w pojeździe (VU)

 


O nasPortfolioCzas pracy kierowcyKierowcy autobusówMaxFaktura2Przepisy, opracowania, inne